Jaka butelka filtrująca jest najlepsza
Jaka butelka filtrująca jest najlepsza?
1 sierpnia, 2020
Czy warto kupić dziecku butelkę z filtrem
Czy warto kupić dziecku butelkę z filtrem?
11 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Jaką butelkę na wodę wybrać?

Jaką butelkę na wodę wybrać

Woda w przeważającej części tworzy nasz organizm, nie można więc sobie pozwolić na niespożywanie jej w odpowiednich ilościach- dla zdrowia i dla witalności. Woda tworzy każdą tkankę i komórkę ludzkiego ciała, zaleca się więc picie nawet 2 litrów czystej wody dziennie przez osoby dorosłe. Zgodnie ze zdrowym podejściem do tego tematu, warto wyposażyć się w dobrą butelkę filtrującą, która świetnie nauczy nowych nawyków regularnego picia wody oraz ograniczy znacząco koszty jej kupowania w butelkach jednorazowych.

Dafi wciąż bezkonkurencyjne

Jak pokazują wszelkie analizy sprzedażowe, Dafi wciąż pozostaje liderem wśród dzbanków filtrujących oraz butelek z filtrem. Jest to nasza rodzima marka, która produkuje akcesoria niezwykle solidne oraz coraz bardziej innowacyjne, a przy tym zachowuje dobrą cenę. Dużym plusem Dafi jest także to, iż butelki i dzbanki tej firmy są najłatwiej dostępne spośród innych marek- można je znaleźć na większości półek większych supermarketów i sklepów z AGD.

Butelka filtrująca Dafi to butelka uwielbiana przez osoby spędzające sporo czasu poza domem oraz sportowców. Posiadanie takiej butelki całkowicie eliminuje potrzebę kupowania wody w sklepie, a do tego, by napić się czystej i świeżej wody potrzeba jedynie kranu z bieżącą wodą- w restauracji, na stacji benzynowej, na siłowni czy w szkole.

Butelki Dafi dostępne są w różnych pojemnościach (od 0,3 l do 0,7 l), co sprawia, że sprawdzą się w różnych okolicznościach oraz dla dużych i dla małych- najmniejszą z butelek wygodnie jest wrzucić dziecku do plecaka.

Butelki z filtrem Dafi cechuje bardzo ergonomiczny, wygodny w użyciu kształt, a jednocześnie lekkość- wykonane są one z dobrego jakościowo tworzywa, które wolne jest od szkodliwego bisfenolu A. Butelka dopuszczona do kontaktu z wodą na podstawie odpowiednich atestów. Butelka posiada wewnątrz filtr z węglem aktywnym, którego żywotność wynosi około 30 dni. W tym czasie jest on w stanie przefiltrować nawet 150 litrów wody. Co miesiąc należy go wymieniać na nowy, co wiąże się z kosztem kilkunastu złotych (to zdecydowana oszczędność). Filtr usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru, pozostawiając przy tym niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących, czyli głównie wapnia i magnezu.

Jak działa węgiel aktywny?

Węgiel od wielu wieków jest używany jako substancja o bardzo szerokich i dobrych właściwościach absorpcyjnych, które pozwalają na usuwanie wielu zanieczyszczeń. Co ciekawe- pół kilograma aktywowanego węgla ma łącznie 125 akrów powierzchni(!) i jest w stanie faktycznie wchłonąć tysiące różnych związków chemicznych. Oczywiście w filtrze butelkowym tego węgla jest znacznie mniej, ale zawarta ilość jest już w stanie przez miesiąc bardzo wydajnie i skutecznie usuwać z wody kranowej wszelkie niechciane zanieczyszczenia. Filtry węgla aktywnego usuwają lub zmniejszają stężenie wielu lotnych związków organicznych, pestycydów i herbicydów, a także chloru, benzenu, związków trihalogenometanu, radonu, rozpuszczalników oraz setki innych chemikaliów, które możemy znaleźć w wodzie z kranu.