Czy woda z butelki filtrującej jest zdrowa
Czy woda z butelki filtrującej jest zdrowa?
15 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Jak używać butelki Dafi?

Jak używać butelki Dafi

Woda dla naszego organizmu jest koniecznie potrzeba. Jak pokazują statystyki handlowe, Polacy piją jej coraz więcej. Niestety – butelkowej. Producenci wód źródlanych i mineralnych wyliczają, iż rynek sprzedaży tych produktów wciąż wzrasta, na półkach pojawiają się także coraz to nowe marki. Trend ten jest z jednej strony pozytywny- wszak pijemy coraz więcej wody, ale ma też sporo negatywnych stron. No bo po co „nabijać się w butelkę”, płacić za nią nawet 2-3 złote, generować kolejną produkcję plastiku, jeśli można napić się czystej wody z kranu?

Butelka Dafi – stworzona dla wygody

Butelki filtrujące stworzono po to, by mieć zawsze pod ręką czystą i świeża wodę, gdziekolwiek się jest. Butelka filtrująca spełnia to zadanie w 100%, by ją napełnić wystarczy mieć jedynie dostęp do bieżącej wody- w domu, w szkole, na siłowni, w restauracji, na stacji benzynowej.

Osoby korzystające z butelek Dafi mówią o zaletach z korzystania z niej. Głównie chwalona jest ona za jej lekkość i ergonomiczny kształt, który pozwala wygodnie pić, bez oblewania się. Butelka Dafi jest lubiana przez osoby uprawiające sporty, ponieważ posiada wygodny korek sportowy zapewniający szczelność podczas aktywności. Co warte podkreślenia- jeden filtr w butelce Dafi posiada taką wydajność, iż przefiltrować może nawet 150 litrów wody miesięcznie, a użytkownicy butelki Dafi podkreślają, że generuje to spore oszczędności i zupełnie eliminuje kupowanie plastiku. Marka zadbała też o to, by stworzyć produkt w pełni bezpieczny, także dla najmłodszych. Dlatego butelka ta wykonana jest z tworzywa wolnego od szkodliwego bisfenolu A, który prowadzi do cukrzycy, otyłości, chorób krążenia, a także do bardzo poważnych schorzeń endokrynnych.

Jak używać butelki Dafi?

Przed pierwszym użyciem butelki z filtrem trzeba ją dokładnie umyć- oczywiście samą butelkę, bez filtra. Do umycia butelki wystarczy ciepła woda (nie gorąca) oraz płyn do mycia naczyń. Butelki Dafi nie należy nigdy myć w zmywarce, nie można jej także wyparzać. Przed pierwszym użyciem przepłukujemy także filtr- można to zrobić umieszczając go pod bieżącą wodą na około 20-30 sekund.

W kolejnym kroku należy napełnić ją do 2/3 wysokości zimną wodą z kranu, a następnie dokręcić filtr i zamknąć ustnik. Potrząsamy energicznie butelką kilka razy, może ona zrobić się lekko mętna i szara- to naturalne, wylewamy wodę. Raz jeszcze napełniamy butelkę zimną wodą kranową, instalujemy filtr oraz ustnik. Mocno naciskając opróżniamy całą butelkę przez ustnik. Przepłukujemy butelkę. Tak przygotowana butelka jest już zdatna do użytkowania jej na co dzień. Trzeba pamiętać, iż do butelki wlewać należy tylko i wyłącznie zimną wodę wodociągową. By zapewnić świeżość i czystość, zaleca się zużycie wody w ciągu 12 godzin od napełnienia butelki.

Trzeba pamiętać, by co 4 tygodnie wymienić w swojej butelce filtr na nowy. Jeden filtr uzdatnia do 150 litrów wody (odpowiednik stu półtoralitrowych butelek z wodą ze sklepu).

Jeśli mamy taką potrzebę, butelkę z wodą możemy trzymać w lodówce.