Jaką butelkę na wodę wybrać
Jaką butelkę na wodę wybrać?
5 sierpnia, 2020
Czy woda z butelki filtrującej jest zdrowa
Czy woda z butelki filtrującej jest zdrowa?
15 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Czy warto kupić dziecku butelkę z filtrem?

Czy warto kupić dziecku butelkę z filtrem

Picie czystej wody bez żadnych dodatków smakowych, aromatów i cukru to najlepsze, czego możemy nauczyć nasze dzieci. Dobrym sposobem na taką naukę jest wyrabianie nawyków już od małego, a przysłużyć się może temu butelka filtrująca. To sposób na to, by wodę zdatną do picia mieć zawsze przy sobie- w domu, na szkolnej wycieczce, na treningu czy podczas lekcji szkolnych.

Woda – najważniejsza dla organizmu substancja

Jak zalecają specjaliści od żywienia, każde dziecko powinno w ciągu dnia wypijać chociaż 100 ml wody na każdy kilogram swojej wagi. To oznacza, iż kilkuletnie nawet dziecko powinno wypijać jej od 1,2 do 1,6 litra w ciągu dnia. Woda stanowi niemal 70% całego ciała młodego człowieka, a niewystarczająca ilość płynów dostarczanych codziennie do organizmu dziecka może prowadzić do odwodnienia oraz do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Co za tym idzie, warto jako rodzic starać się, by kształtować w swoim dziecku zdrowe nawyki picia czystej wody i starać się, by zawsze ta woda była obecna na dziecka biurku, przy łóżku lub w plecaku.

Woda w organizmie człowieka, w tym dziecka, ma do spełnienia bardzo dużo zadań- jest podstawowym składnikiem enzymów trawiennych, pozwala zachodzić procesom metabolicznym, rozprowadza po organizmie tlen, hormony, składniki odżywcze, woda usuwa z organizmu też wszelkie toksyny. Dziecko, które regularnie wypija zalecaną ilość wody, zdecydowanie lepiej się uczy i ma lepszą koncentrację- ubytek wody w organizmie znacząco pogłębia problemy z koncentracją, widać więc jak na dłoni, iż warto dbać o to, by dziecko- uczeń miał tej wody pod dostatkiem.

Butelka z filtrem dla dziecka

Metod na picie wody jest wiele, niestety wielu rodziców wciąż kupuje dzień w dzień swoim pociechom wodę w jednorazowych butelkach. To spory błąd, gdyż źródlana woda w nich zawarta jest nie lepsza od tej płynącej w kranach, a zdecydowanie droższa i psująca środowisko naturalne. Dużo bardziej opłacalnym ekonomicznie i ekologicznie rozwiązaniem jest zakup dla dziecka butelki filtrującej z wymiennymi filtrami. Koszt takiej butelki to około 30 złotych plus koszt filtra co 30 dnia- kilkanaście złotych. Rozwiązuje się tym samym problem codziennego wydawania na wodę do szkoły 2-3 złotych.

Butelki Dafi (najbardziej powszechnie dostępne butelki filtrujące w Polsce) mają ergonomiczny kształt i wygodny ustnik do picia, który dodatkowo jest zabezpieczony tak, by woda dziecku nie rozlała się w torbie lub w plecaku. Butelki z filtrem Dafi są bardzo lekkie, a więc dziecko nie ma możliwości się przedźwigać, a przy tym dostępne są w kilku wariantach, jeśli idzie o pojemność- od 0,3 l do 0,5 l. Butelki są przezroczyste, mają ciekawy kształt ułatwiający ich trzymanie w małej dłoni, a także ustniki w kilku kolorach do wyboru- to ma spore znaczenia, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników.

Zakup dziecku butelki z filtrem to nie tylko rozwiązanie ograniczające wydatki na napoje, ale także inwestycja w zdrowie naszej pociechy, wyrabianie w niej dobrych nawyków oraz widok pełnego energii i zdrowia dziecka.